Tatlı Ekşi Limonatam
Herkes için en Orjinal Lezzet.


Türkiye'nin En Doğal Limonata Markasının Markalaşma Hikayesi

 
2013 Yılın da çocuklarım için faydalı ve tamamen organik olarak yaptığım limonatanın dostlarım tarafından tadılması ve beğenilmesiyle yakın dostlarımın özel davetleri için evden limonata siparişi almaya başladım zamanla bu siparişler fazla artmaya başladı. Bir davete gelen İzmir'in önemli cafe işletmecisinden "Bana da limonata yapar mısın?" teklifi ile ilk siparişi de almış oldum.
Aldığım bu ilk sipariş benim için hem tecrübe hem de iyi bir referans oldu. Eşimin satış ve pazarlama konusundaki tecrübeleriyle piyasadaki diğer işletmelerden çok olumlu bildirimler ve yeni şiparişler gelmeye başladı.
Her sene bir kat daha fazla duyulmaya ve satışımızı arttırmaya ama aynı zamanda da kalitemizden ve lezzetimizden uzaklaşmamaya özen gösterdik ve bu yüzden gelen her yeni siparişe başlamadan önce kalitemizi bozmayacak yoğunlukta siparişleri kabul ettik.
Bir süre sonra siparişlere evden cevap veremiyeceğimizi anladık ve bu işi daha profesyonel hale getirmek ve İzmir' in bir markası olmak adına ve daha da önemlisi insanlara doğal ve katkısız ve hijyenik limonata, portakal suyu üretimi için 2015 yılında imalathane kurmaya karar verdik. Bütün yasal işlemleri yaptıktan sonra markamızı oluşturup piyasaya daha güçlü ve verimli çıktık.
Bu yaptığımız atak bizim evde yaptığımız satışları da üçe katladı. Tabi ki faturalı ve tarım köy işlerinden alınan belge işe yaradı ama yaptığımız ön görüye göre çalıştığımız firmalara şerbet makinası konsinye olarak vermek bizim satışlarımızı daha fazla arttırdı. Verdiğimiz makinaların kullanıcı hatasından kaynaklanan ufak tefek sorunları eşimin geçmişteki çalıştığı yerden edindiği tecrübeyle arızayı yerinde gidermeye başladı.
Limonata da olduğu gibi piyasadaki belli başlı markaların şerbet makinalarının bakım ve onarımı için firmalardan eşime teklif gelmeye başladı. Eşim bu işi profesyonel bir şekilde yapınca sezon sonunda İzmir yetkili servisliğini de bünyemize kattık.


LİMONATANIN SAYMAKLA BİTMEYEN FAYDALARI

 

LİMON SUYU Limon suyu, C vitamini, potasyum, demir açısından iyi bir kaynaktır.
LİMON KABUĞU Limon kabuğu, C vitamini, potasyum, kalsiyum, folik asit açısından zengindir. Ancak tüketilen miktarı az olduğundan kaynak olarak değerlendirilmez. Genellikle keklere hoş koku ve tat vermesi amacıyla eklenir.
PORTAKAL SUYU Portakal suyu, 1 bardağında 2-3 adet meyvenin kalorisini içerir bunun yanında lif içeriği oldukça düşüktür. Kan şekerinde yaptığı oynamalar ve lif içeriği düşük olması nedeniyle çabuk acıktırır. Bu nedenle portakalın kendisini yemek daha faydalıdır.
PORTAKAL SUYU Portakal suyu, 1 bardağında 2-3 adet meyvenin kalorisini içerir bunun yanında lif içeriği oldukça düşüktür. Kan şekerinde yaptığı oynamalar ve lif içeriği düşük olması nedeniyle çabuk acıktırır. Bu nedenle portakalın kendisini yemek daha faydalıdır.
PORTAKAL KABUĞU Portakal, C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengindir. 1 adet portakal 1 porsiyon meyveye denktir. Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunmada etkilidir.
PANCAR ŞEKERİ Kırmızı pancar, folik asit, potasyum, demir açısından zengindir. Özellikle salatalarda tüketimi yaygındır.

Size en yakın Limonatalarımız